Why do we need a liquid level sensor in the tank?

po co nam czujnik poziomu cieczy w zbiorniku

Zwiększanie funkcjonalności zbiornika ułatwia jego eksploatację. Chociaż nowoczesne pojemniki plastikowe dysponują wieloma udogodnieniami, to inwestowanie w dodatkowe rozwiązania przełoży się na sprawne zarządzanie płynami. Ulepszeniami, które warto wziąć pod uwagę, są profesjonalne czujniki do monitorowania poziomu cieczy. Ten niepozorny osprzęt charakteryzuje się praktycznymi właściwościami. Przeanalizujmy zatem jego najważniejsze cechy i spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie czy zakup takich urządzeń rzeczywiście ma sens?


Profesjonalne czujniki do monitoringu – stała kontrola poziomu napełnienia

Zanim przejdziemy do meritum, trzeba podkreślić, że czujnik czujnikowi nierówny. Podstawowe modele przekazują zaledwie kilka danych na temat zawartości, natomiast profesjonalne czujniki do monitoringu oferują nieporównywalnie większe możliwości. Dlatego to na nich się skupimy, gdyż pozwalają kompleksowo podejść do tematu.

Poziom napełnienia to w ich przypadku norma. Opcja ta najczęściej jest rozbudowana. Monitorowanie cieczy poprzez zsynchronizowanie zatapialnej sondy z modułem sterującym uniemożliwia przelanie się substancji podczas tankowania. W odwrotnej sytuacji wysyłany jest komunikat, że pojemniki plastikowe pustoszeją. Nierzadko na podstawie ilości okresowych poborów są sporządzane analizy oszacowujące, ile wydawek można jeszcze przeprowadzić. Ta opcja jest szczególnie przydatna przy gospodarowaniu dużymi ilościami paliw.


Zdalne monitorowanie cieczy

Magazynowanie cieczy z zasady ma być łatwe i wygodne. Nowoczesne zbiorniki są gwarancją osiągnięcia tego założenia. Zdecydowana większość produkowanych obecnie modeli nie wymaga dodatkowej obsługi, a to z kolei przekłada się na obniżenie, a nawet całkowite wyeliminowanie kosztów eksploatacyjnych. Jednak to nie koniec udogodnień.

Profesjonalne czujniki do monitoringu są wyposażone w systemy wychwytujące niepowołany pobór. Bezprzewodowa komunikacja z zainstalowaną na tablecie bądź smartfonie aplikacją ostrzega zarządcę, dzięki czemu można szybko udaremnić przywłaszczenie przez osoby trzecie. Takie usprawnienie stwarza możliwość stałej kontroli nad zasobami. Tym samym zostaje rozwiązany problem ryzykownego składowania na placach bez monitoringu lub pozbawionych całodobowej kontroli stróża. Zdalne urządzenia telemetryczne stawiają dziś przede wszystkim na komfort użytkownika. Wszystkie dane są przechowywane w bezpiecznej chmurze, dając dostęp do nich z dowolnego miejsca na świecie, o każdej porze dnia i na dowolnym urządzeniu, w tym na ekranie smartfona.


Kompleksowa wiedza o magazynowanej cieczy

Jakie dodatkowe korzyści daje zaawansowane monitorowanie cieczy? Do wspomnianych wcześniej parametrów należy dodać badanie temperatury płynu czy jego zagęszczenia. Poszczególne opcje informują o jakości substancji. Natychmiast wychwytywane są także rozszczelnienia zbiornika.

Zaawansowany monitoring zdalny bądź lokalny z pewnością się opłaca. Magazynowanie cieczy staje się łatwiejsze, a efektywność pracy całego zakładu wzrasta. Inwestycja w tego typu oprzyrządowania szybko się zwróci, a korzyści płynące ze stosowania osprzętu będą widoczne zarówno gołym okiem, jak i w finansowych rozliczeniach.